Україна не сплачуватиме нові мита за експорт більшості зернових до Туреччини
З 1 травня 2023 року Туреччина планує для всіх країн-експортерів відновити мито на імпорт ключових зернових культур. Воно становитиме 130% й поширюється виключно на такі культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес та сорго, повідомляє Мінагрополітики.
Туреччина є великим імпортером української пшениці. Проте, більшої частки українського зерна це мито не стосується, оскільки наша продукція ввозиться до Туреччини переважно для продажу в треті країни, і за неї мито не сплачується.
У Туреччині діє два митних режими на імпорт:
- Перший для продукції, яка використовується для внутрішнього споживання. Якраз для такої продукції Уряд Туреччини і оголошував тимчасову нульову ставку мита. Наразі термін дії цього пільгового режиму закінчився. І митна ставка 130% повертається.
- Другий, для продукції, яка йде на продаж в треті країни до чи після переробки. Для цього режиму мито не сплачується.
Україна поставляє продукцію до Туреччини переважно за другим митним режимом. Якщо говорити у відсотках, то зерна за першим режимом, на який повертається мито, до Туреччини йде близько 5% від усього експорту до цієї країни.
Довідково: за даними Державної митної служби України, за підсумками першого кварталу 2023 року Туреччина імпортувала української пшениці на 168,8 млн доларів – це 17,7% від усього її імпорту.
Подальший розвиток чорноморського та світового ринку зернових та олійних культур буде обговорюватися аналітиками УкрАгроКонсалт та провідними операторами агробізнесу на міжнародній агро події EURO GRAIN HUB Exchange & Forum 26-28 квітня в Бухаресті, Румунія. Приєднуйтесь до ключових гравців зернового ринку Чорноморського регіону, Центральної та Східної Європи і Балкан, які забезпечують глобальний ланцюг постачання агро продукції.
Читайте також
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
“Укрферрі” запустила поромне сполучення Варна – Батумі
Право фермерів Мексики на безкоштовні добрива закріпили у Конституції
У ТАС Агро подвоїли площі під ріпаком, культура стала ключовою для холдингу
Панама подала скаргу в ООН через намагання Трампа відібрати Панамський канал
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом