Україна навряд чи експортує до кінця року більше ніж 5 млн т кукурудзи
За поточної динаміки Україна навряд чи експортує до кінця 2025 року більше ніж 5 млн т кукурудзи, тоді як минулого сезону було 7,6 млн т. Про це повідомляє Spike Brokers.
В Україні зібрали 20,8 млн т кукурудзи, що на 2,9 млн т більше, ніж минулого тижня. Від початку вересня експорт кукурудзи склав 2,2 млн т проти 4,1 млн т торік.
Найбільшим напрямком експорту кукурудзи в листопаді є Європа — 552,3 тис. т (48%), де ключовими ринками виступають Італія, Іспанія та Нідерланди.
За словами брокерів, ціни в напрямку морських портів залишаються завищеними у споті, компенсуючи дефіцит вантажу в ланцюжках.
Спотовий індекс ціни кукурудзи з поставкою протягом 30 днів знову підвищився на $1 — до $210. Грудневі ціни поступово отримують частину листопадової премії та вирівнюються з нею. Торгівля на січень-лютий залишається менш активною.
«У напрямку західного кордону італійські покупці активно запитують кукурудзу на період січень-березень на рівнях €186-188, завантажено у євровагон на Чопі», — йдеться у повідомленні.
В Spike Brokers додали, що щотижня фіксуються регулярні угоди продажу кукурудзи врожаю 2026 року в напрямку Італії через західний кордон. З огляду на значні залишки наприкінці цього року, зафіксувати продаж на кордоні за €185 (або $218 еквівалент; форвардний курс EUR/USD 1,7), завантажено в євровагон, виглядає дуже привабливо для аграріїв.
Читайте також
Гана інвестує $500 млн у розвиток галузі пальмової олії, щоб скоротити імпорт і на...
Суд скасував передання терміналу Боріваж в управління АРМА
Трамп і Сі обговорили закупівлі американської сої Китаєм, візит до Пекіну можливий...
Аукціон з продажу ОПЗ не відбувся через відсутність учасників
Єврокомісія розгляне обмеження імпорту продуктів із залишками заборонених у ЄС пес...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом