Україна могла б експортувати до 75% зібраного цьогоріч зерна, – Шмигаль

Джерело:  Цензор.НЕТ
Україна

Цьогоріч Міністерство аграрної політики прогнозує врожай на рівні понад 79 млн тонн. Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, а решту треба експортувати. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у вівторок.

“На нашому західному кордоні вже нині слід будувати мости, а не зводити стіни. Це насамперед стосується українського аграрного експорту. Нам потрібні широкі транзитні шляхи для експорту продовольства. Це важливо для стійкості нашої економіки. Це важливо для світу, адже це глобальна продовольча безпека”, – сказав Шмигаль.

За словами прем’єра, Міністерство аграрної політики прогнозує врожай цього року на рівні понад 79 млн тонн, що на 10% більше, ніж було торік.

“Хороший урожай означає, що Україна збереже стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки. Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, решту потрібно експортувати. Тому що це ресурси для фермерів, це валютна виручка для держави, це продовольство для голодуючих країн”, – зазначив він.

У зв’язку з цим уряд розраховує на дієвість запропонованого Україною механізму верифікації та контролю українського агроекспорту. 

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!