Україна. Кінцеві запаси соняшнику та сої залишаються рекордно високими, незважаючи на активізацію експорту

Джерело:  УкрАгроКонсалт
микс
UkrAgroConsult

Автори статей:

З березня поточного року відзначається позитивна динаміка експортних відвантажень за рахунок відновлення та створення нових логістичних ланцюжків. Ключові експортні позиції в олійному сегменті – соняшник, соняшникова олія, соняшниковий шрот та соя.

Кінцеві запаси соняшнику та сої вкотре коригуються у бік зниження, проте залишаються рекордно високими, що створює додатковий тиск на ціни.

Всупереч очікуванням, попит на соняшник з боку Європи залишається на високому рівні аж до завершення сезону, крім того, розблокування портів активізувало торгівлю в припортових регіонах, що нині підштовхує ціни вгору.

Щодо врожаю 2022 року, УкрАгроКонсалт приймає за основу факт посіву олійних культур на площах, оприлюднених профільним міністерством, проте оцінки площі до збирання залишаються дещо нижчими за офіційні за рахунок впливу війни, а саме, фактично врожай може бути зібрано не на всіх площах регіонів, які прилеглі до непідконтрольної Україні території.

В основу балансів, як і раніше, покладено оптимістичний сценарій щодо розблокування портів та відновлення роботи великих переробних підприємств, що дозволить Україні відновити свою присутність на світових аграрних ринках. Початок дії «зернового коридору» дає надію на реалізацію саме оптимістичного сценарію.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!