Україна буде забезпечена картоплею, її вартість рости не буде – експерт

Україна цього року буде забезпечена картоплею. Її вартість буде прийнятною й не буде рости. Таку думку висловив журналісту УНН заступник директора з наукової роботи з питань селекції та насінництва Інституту картоплярства НААН України Микола Фурдига, коментуючи цьогорічний урожай.
«Потрібно враховувати той фактор, що десь на 30% менше посадили, але багато людей виїхало – це теж потрібно враховувати. Кліматичні умови склалися передусім так, що на початку вегетації була мала кількість опадів, і картопля зав’язала менше бульб, але коли пішли дощі, то вони стали більшими», – розповів Фурдига.
Він зазначив, що в Сумській області, Харківській області, Чернігівській області та частині Київської області із запізненням посадили картоплю, тому що проводили розмінування.
«Україна буде забезпечена картоплею цілком та повністю. Ціна буде приємливою й не буде рости вгору. Я думаю, що в межах 7-8 грн будуть оптові ціни в період заготівлі», – сказав Фурдига.
Окрім того, він прокоментував імпорт картоплі.
«Через здорожчання валюти буде економічно не вигідно її завозити. Я не думаю, що буде велика навала імпортної картоплі в Україні, тому що достатньо вирощено. Урожай буде не найкращий, як у минулих роках, але буде достатній, щоб задовольнити потреби населення», – зазначив Фурдига.
Він розповів, що враховуючи те, що за кордоном, наприклад, у таких країнах як у Франції, Німеччині, Нідерландах через брак вологи врожаї не будуть великі, і як наслідок ціна підскочить.
«Не буде економічно вигідно, тому що логістика піднялася і недостатня кількість буде в них, щоб імпортувати нам», – додав Фурдига.
Читайте також
Якість зерна та олійних у 2025/26 cезоні: від погодних ризиків до маржі
Темпи сівби озимого ріпаку відстають від минулорічних
Птахівнича галузь Пакистану постраждала від повеней та втрат урожаю
Зростання пропозиції змушує українських фермерів знижувати ціни на картоплю
Аграрії, які продаватимуть кукурудзу відразу з поля, можуть зловити кращу ціну
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом