УкрАгроКонсалт підвищив прогноз урожаю зернових в Україні до 64,3 млн тонн
Автор статті:
УкрАгроКонсалт переглянув у бік зростання прогноз виробництва зернових та зернобобових культур в Україні у сезоні 2026/27 до 64,3 млн тонн після оприлюднення офіційних даних про посівні площі, які виявилися вищими за попередні очікування. Основне підвищення прогнозу стосується кукурудзи та ячменю. Загалом урожай очікується на 2,7 млн тонн більшим, ніж у 2025 році, завдяки розширенню посівів і сприятливим погодним умовам, які забезпечили високий потенціал урожайності.
Найбільший перегляд оцінок відбувся щодо ячменю. Станом на 27 липня культура була зібрана більш ніж із половини посівних площ, а середня врожайність досягла 4,42 т/га, що створює передумови для рекордного результату за підсумками сезону. Найвищу врожайність демонструють господарства південних областей, які забезпечують основний внесок у збільшення валового збору.
Водночас високий урожай не гарантує відповідного зростання експорту. Через обмеження морської логістики ячмінь, як нішова експортна культура, сильніше залежить від роботи чорноморських портів, ніж пшениця чи кукурудза. За умов дефіциту логістичних потужностей пріоритет традиційно надається перевезенню саме цих культур, тоді як дедалі більша частина врожаю ячменю залишається на внутрішньому ринку.
Ця стаття доступна також передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Прем’єр Молдови виступив проти обмежень на імпорт українського зерна
рф ризикує втратити китайський ринок ріпакової олії через ГМО
Ціни на соняшник в Україні різко обвалились через зупинку переробки
USDA очікує скорочення виробництва пшениці у найбільших країнах-експортерах на 11%
На Львівщині майже завершили жнива озимого ячменю
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом