У зерновій галузі Грузії складна ситуація
За словами голови Асоціації виробників зерна Ніколоз Беніаїдзе, у зерновій галузі Грузії склалася дуже непроста ситуація, яка створює небезпеку того, що фермери не зможуть погасити свої кредити, масово стануть банкрутами, і змушені будуть припинити роботу.
«На даний момент продано лише 10% пшениці торішнього врожаю, 90% поки що не продано, і до цього додається новий урожай, який вже на 20-30% зібраний. Але є проблеми із закупівельними цінами – пшениця не продається навіть за собівартістю. Розпорядження прем’єр-міністра, яке мало дати перевагу місцевим виробникам, або не виконується взагалі, або виконується частково» – заявив він.
За його словами, млинові комбінати не купують місцеве зерно, оскільки вважають його надто дорогим, проте для виробників навіть ця ціна – 40-45 тетрі за кілограм – дуже низька, оскільки витрати зростають, і собівартість зерна становить не менше 80 тетрі, тобто майже вдвічі більше закупівельної ціни.
За словами Ніколоза Беніанідзе, існує реальний ризик того, що фермери відмовляться сіяти новий урожай зерна і в результаті країна втратить цей сектор економіки, при тому, що зараз 80% споживання зерна в Грузії припадає на імпорт.
«Імпорт борошна в країну продовжується, оскільки вартість борошна в Росії продовжує знижуватися. Навіть в умовах запроваджених урядом Грузії мит на ввезення борошна, імпорт, як і раніше, вигідний. Тому виходить, що новий податок не має жодного ефекту», – заявив глава Асоціації.
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Україна підтримує імпорт часнику, проте з’явився й експорт
Китай переходить на дешевшу бразильську сою перед інавгурацією Трампа
У литовському порті працюватиме система для боротьби з викраденням українського зерна
ЄС перегляне правила щодо пальмової олії після рішення СОТ на користь Індонезії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом