У якому стані посіви на окупованій Херсонщині
Посіви пшениці озимої у Херсонській області, за повідомленням Інституту зрошуваного землеробства НААН, перебувають переважно у доброму та задовільному стані, рослини проходять фази «прапорцевий листок» та «початок колосіння».
Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на дані НААН.
Разом з тим, рослини відстають у рості і розвитку через прохолодну весну і низькі запаси вологи у ґрунті під час виходу із зими. Висота рослин на кінець другої декади травня становила 75-90 см, залежно від сорту, строку сівби, попередника, тощо. Крім того, посіви пізніх строків сівби по непарових попередниках слабо розкущені, низькорослі.
Ячмінь озимий на території Херсонської області – переважно у доброму та задовільному стані. Висота рослин 95-110 см. Посіви виколосились 10-15 травня. Горох зимуючий проходить фазу «цвітіння», але дещо зменшеною за оптимальну густотою стояння рослин.
Ячмінь ярий знаходиться у фазі «початок формування прапорцевого листка». Висота рослин 40-60 см. Опади покращили стан посівів, але при цьому погіршився фітосанітарний стан посівів. Ріпак озимий добре розвинений, має висоту 110–140 см, сформував стручки.
Загалом у другій декаді травня на переважній частині території країни опадів не було, або кількість їх не перевищувала 1,8-3,2 мм. Лише у Херсонській області 14 і 18 травня пройшли дощі у кількості 10,5 і 10,1 мм відповідно, які суттєво поповнили запаси вологи в ґрунті на посівах озимих і ярих культур, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів.
За даними науково-дослідних установ запаси продуктивної вологи під озимими культурами у Херсонській, Житомирській, Київській областях на даний час цілком достатні для нормального росту і розвитку рослин, а у Сумській області, за даними Інституту сільського господарства Північного Сходу сильні вітри висушили орний шар грунту, тому у поверхневому горизонті грунту (0-10 см) їх кількість становить лише 7-9 мм, у шарі 0-20 см – 24-26 мм.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом