У війну змінився внутрішній ринок збуту яблук
Під час війни скоротився український ринок збуту яблук, подорожчала та порушилася логістика, подорожчали ЗЗР та засоби виробництва, виникли проблеми з паливом, у місцях бойових дій руйнується інфрастуктура, мінуються поля і сади.
Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Катерина Звєрєва, директорка розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА).
«Яблука не товар першої необхідності, — пояснила вона. — Основний сегмент споживання яблука — жінки та діти, значна частина яких виїхали під час війни за кордон. Внутрішній ринок скоротився і змінився, продажі впали».
Як зазначають учасники Української плодоовочевої асоціації, сьогодні вони відчувають значний дефіцит оборотних коштів. Раніше щороку всі працювали за станартною схемою, коли навесні давали аванс постачальникам ЗЗР, добрив, пакування, а решту виплачували наприкінці сезону після реалізації продукції. Цього року, за їх словами, всі ці засоби можна купити лише за стовідсотковою передплатою.
Водночас роботи в садівництві (обрізування, оброблення тощо) тривали.
Проблеми із садовими роботами були лише у тих регіонах, де тривали й тривають активні бойові дії. Це пов’язано із заходами безпеки, оскільки можна потрапити під обстріл. Фіксували випадки не лише руйнування інфраструктури, а й мінування полів. Господарства, зокрема виноробні на Одещині, надавали свої підвали під бомбосховища місцевому населенню.
Читайте також
Логістичний колапс більше паралізує ринок кукурудзи, ніж затяжні жнива чи вологе з...
Китай відновлює ліцензії на імпорт сої для американських компаній
Нещодавній ажіотаж у сегменті костерів вщух через збільшення пропозиції тоннажу, ф...
У найближчій перспективі на ринках зернових очікується сприятлива кон’юнктур...
Умови для сівби озимих на Одещині сприятливі, запаси вологи поповнились
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом