У Таджикистані запустили великий завод з виробництва рослинних олій і вже підписали експортний контракт із Китаєм

У столиці Таджикистану Душанбе розпочав роботу завод з виробництва олії ТОВ «Файзі баракат», будівництво якого розпочалося у грудні 2022 року. Продукція вироблятиметься не лише для покриття потреби внутрішнього ринку, а й на експорт, повідомляє прес-служба президента Таджикистану.
Річний обсяг виробництва складає 25 тис.тонн. Виробничі потужності дозволяють виробляти 70 тонн різних видів олії на добу та 2100 тонн на місяць. Тут переробляється бавовна, сафлор, соя, соняшник, також є лінія фасування олії.
Також повідомляється, що директор ТОВ «Файзі баракат» Давлаталі Джурабеков та голова китайської компанії «Сіньцзян Медіна Інтернешнл Логістика група Ко лімітед» Кунугулі Махачі підписали угоду про експорт виробленої підприємством олії до КНР. Сума контракту становила $5 млн.
Нагадаємо, що за оцінками експертів, Таджикистан щорічно витрачає близько $170-180 млн на закупівлю олії, а виробництво цієї продукції в республіці задовольняє лише 15% внутрішньої потреби.
У найближчі три роки Таджикистан планує збільшити виробництво олії на 20% та знизити імпорт цієї продукції на 6,5%.
Читайте також
Єгипет з початку року збільшив імпорт сої зі США, скоротивши з України та Бразилії
Україна та Єврокомісія розпочали скринінг за останнім у агросекторі кластером
Контрагент намагається уникнути виконання контракту. Що робити? – Дізнайтесь на се...
Фермери ЄС: Китайські мита — серйозний удар по галузі свинарства
Більшість переробників формують запаси пшениці на 3-5 місяців, користуючись сприят...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом