У прифронтових регіонах зберігати врожай безпечніше у рукавах — фермер
В умовах війни зернові рукави допомагають акумулювати врожай в безпечному місці. Про це під час офіційної передачі зернових рукавів та зерносушарок аграріям з прифронтових територій в рамках програми «Врожай» USAID розповів директор підприємства «Куковицьке» Сергій Стрілець.
«Зерносховища, які розташовані біля кордону з країною-агресоркою неможливо під час війни підтримувати в належному стані. І вони наразі не відповідають вимогам якісного зберігання врожаю. Вкладати кошти у їх модернізацію — ризиковано. А завдяки зерновим рукавам врожай можна зберігати якісно ще й у безпечному місці», — зауважив фермер.
«Куковицьке» працює в Чернігівській області. На 4,5 тис. га вирощують кукурудзу на зерно та силос, пшеницю, соняшник, сінаж, люцерну, просо і горох. Мають в активі ферму на 1,3 тис. ВРХ, з якого 500 — дійне стадо.
Зернові рукави в рамках програми «Врожай» USAID підприємство отримало вперше.
Нагадаємо, цьогоріч USAID у межах спільної ініціативи з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) та Мінагрополітики надає безкоштовно 7 тис. зернових рукавів аграріям з Чернігівської, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Сумської та Запорізької областей, які обробляють від 50 до 10 тис. га.
Аграрії отримали зернові рукави Harwell™ виробництва української компанії «Планета Пластик».
«З USAID ми багато працювали у 2022 році. Ймовірно, нашу роботу відзначили, бо попри відключення електроенергії, брак персоналу, обстріли та проблеми з логістикою, адже закуповуємо сировину з усього світу, ми впоралися з цими викликами і виконали всі контракти вчасно. Сьогодні нам дуже приємно бути дотичними до проєкту USAID, який допомагає аграріям з прифронтових територій працювати далі, незважаючи на війну», — прокоментував співвласник компанії «Планета Пластик» Костянтин Ващенко.
Читайте також
Аграрії забезпечують 60% експортної виручки України, – Мінагрополітики
Експорт м’якої пшениці з Франції впаде до найнижчого показника в цьому столітті
Котирування сої на світових біржах впали до 4-річного мінімуму
Частка експортних перевезень зернових залізницею у напрямку портів зросла до 88%
Протягом тижня ціни на пальмову олію впали на 8,3%, а на соєву – на 7,8%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом