У переробці Kernel має лише 8% власного соняшнику

Частка власного виробництва соняшнику в обсягах переробки у компанії Kernel змінна. Минулі роки в потужності переробки власне виробництво соняшнику складало 15%, цього року компанія зменшила площі під культурою та збільшила потужності переробки, тому об’єм переробки власного соняшнику сягає 8% забезпечення.
Про це розповів комерційний директор по Україні Kernel Олександр Головін під час онлайн-зустрічі Високоолеїнового Клубу 2025.
Він зазначив, що у період роботи з високоолеїновим соняшником, починаючи з 2019 року, були роки, коли власна частка ВО соняшнику у власному виробництві сягала понад 50%. Поточні цифри високоолеїнового соняшнику менші — попередній і нинішній рік — у межах 16%.
«У нас є певні очікування майбутньої премії, з іншого боку — є собівартість виробництва. Якщо подивитися на наш досвід вирощування ВО соняшнику, є витратна частина, яка рахується, на жаль, не на користь високоолеїнового соняшнику. Звичайний соняшник наша компанія вирощує краще щодо врожайності, й поточна наша картина відносно олійності свідчить про те, що ми навчилися вирощувати соняшник із премією по олійності. Тобто відсоток олійності звичайного соняшнику зазвичай вищий, ніж у висоокоолеїнового», — розповів Олександр Головін.
За його словами, збільшення площ під ВО соняшником залежить від премії, яка потенційно могла би компенсувати витратну частину. Поточного року премія на нього виявилася високою, але так буває не завжди.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Представте свою компанію cеред ключових гравців агро ринку на BLACK SEA GRAIN. KYIV!
Перемир’я в Чорному морі не є відновленням зернової ініціативи — МЗС
Кукурудза за тиждень подешевшала на 4-5$/т
У Бразилії виробництво цукру зменшилося приблизно на 18% — Unica
Уряд змінив правила держконтролю за продуктами харчування
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом