У новому сезоні значного зростання врожаю високоолеїнового соняшника Україні чекати не доводиться

Джерело:  УкрАгроКонсалт
високоолеїновий
UkrAgroConsult

Автори статей:

Традиційно виробництво високоолеїнового соняшника схильне до циклічності, підсумки попереднього сезону мають великий вплив на наступний маркетинговий рік.

Попередній 2021/22 МР став для високоолеїнового сегмента випробуванням, як і для інших аграрних ринків. Серед ключових моментів:

  • зростання експорту сировини, спричинене початком війни росії на території України
  • окупація частини територій, логістичні проблеми під час експорту продукції
  • високі перехідні запаси високоолеїнового соняшника
  • більшу частину сезону розмір премії варіювався в діапазоні 500-600 грн/т, виняток склали листопад та грудень 2021 року, коли разом із зростанням цін на соняшник, збільшився і розмір премії на високоолеїнові сорти при підтримці попиту імпортерів.

В 2022/23 МР посівні площі високоолеїнового соняшника скоротились на 43%, урожай – на 49%, експорт високоолеїнової олії  – на 33%.

Ключовими проблемними питаннями залишаються війна, нестабільність у роботі «зернового коридору», а нині ще й заборона на імпорт сільськогосподарських товарів з України до країн Східної Європи, що також торкнеться і «високолеїнки», крім того, у разі зниження премії реалізація та змішування високолеїнового соняшнику разом зі звичайним.

Експорт високоолеїнового соняшника (вересень-квітень) – понад 138 тис. т проти 97 тис. т за весь минулий сезон.

В основі прогнозу на новий сезон домінують негативні фактори, проте очікується незначне відновлення площ під впливом загальних тенденцій розширення посівів олійних культур (+8% до 2022/23 МР).

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!