У Німеччині та Франції прокоментували компроміс про експорт української агропродукції до ЄС

Джерело:  Укрінформ
ЕС
У ФРН вважають добрим компроміс, якого напередодні досягли міністри сільськогосподарської галузі ЄС щодо експорту української агропродукції. Водночас Франція буде наполягати на обмеженнях експорту українських зернових.

Зокрема, міністр продовольства та сільського господарства Німеччини Джем Ездемір привітав компроміс, назвавши його «розумним» і таким, «який враховує як інтереси європейських аграріїв, так і українських». Про це він сказав у бельгійському Генку, де проходить неформальна зустріч міністрів сільського господарства.

Він запевнив, що Німеччина «дуже підтримувала таке рішення, яке дозволяє гарантувати можливість України експортувати свої продукти на ринок ЄС, але насамперед на ринки Глобального Півдня, де вони вкрай потрібні». Німецький політик додав, що виняток зроблено для пшениці.

Зі свого боку Марк Фесно, міністр сільського господарства та продовольчого суверенітету Франції, заявив, що його країна разом з деякими іншими державами буде продовжувати пошук інструментів, щоби врегулювати питання з українськими зерновими на європейському ринку. При цьому нові обмеження щодо інших українських позицій агроекспорту він вважає задовільними.

«Я чекаю, що комісія дасть нам уявлення про те, як вона має намір регулювати зернові в контексті глибокої дестабілізації ринку і в той час, коли українські зернові тепер можуть вивозитися через Чорне море. Нам потрібно знайти баланс», – сказав він перед початком неформальної зустрічі міністрів сільського господарства.

Фесно висловив жаль, що питання щодо квот, зокрема на ячмінь та м’яку пшеницю, не було навіть включено до порядку денного. «Тому ми будемо використовувати інші інструменти. Ми не можемо чекати, поки ринок розхитається ще більше», – сказав міністр.

Рішення Євросоюзу щодо обмежень на інші види продовольства він назвав кроком у правильному напрямку. «Заходи, спрямовані на регулювання потоків м’яса птиці, яєць і цукру, в цілому відповідають французьким пропозиціям…», – прокоментував Фесно.

Як повідомляв Укрінформ, влітку минулого року Німеччина виступала проти односторонніх заборон на ввезення аграрної продукції з України, які запроваджували окремі країн Євросоюзу. Також Берлін активно був залучений до створення так званих коридорів солідарності з транзиту українського зерна, коли це було фактично неможливо на той час робити морем.

Країни ЄС та Європарламент у понеділок, 8 квітня, попередньо погодили жорсткіші обмеження на імпорт деяких видів сільськогосподарської продукції з України. Ця угода подовжує безмитний доступ, який Євросоюз надав українській агропродукції після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. Його термін дії спливає 5 червня. Угода обмежує доступ для м’яса птиці, яєць, цукру, кукурудзи, круп і меду до середніх обсягів, які були в період з середини 2021 року до кінця 2023 року.

Нові умови пільгової торгівлі України з ЄС у вівторок мають схвалити ще у профільному комітеті Європарламенту, а пізніше на пленарному засіданні ЄП. Потім відповідний регламент повинна ухвалити Рада ЄС.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!