У найближчі 20-25 років в Україні не буде зими — Укргідрометцентр

зима ветер

Як заявив керівник Укргідрометцентру Микола Кульбіда, глобальне потепління і викликані ним кліматичні зміни можуть призвести до того, що в найближчі 20-25 років в Україні не буде зими.

Про це йдеться у матеріалі «Глобальне потепління чи сонячна активність: чому почастішали природні катаклізми і чого чекати в майбутньому» на Latifundist.com.

Також Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів повідомило, що через кліматичні зміни наша країна вже переходить до зони надвисоких температур і погодних катаклізмів. У найближчі 30-40 років може відбутися опустелювання значних територій.

Те, що середня річна температура в Україні збільшується з року в рік, підтверджує й експертка сервісу Метео Фарм Оксана Ящук.

«Чи варто сумніватися в існуванні глобального потепління? На мою думку, не варто, адже цифри говорять самі за себе. Середня річна температура повітря в Україні за період 1991-2020 рр. піднялася на 0,8-1,8°С порівняно з попередніми показниками за 30-річний період 1961-1990 рр. Ці дані перевищують середні показники у світі, тобто потепління на нашій території відбувається швидкими кроками. Крім того, в Україні спостерігається майже безперервний період потепління, і впродовж всього часу середня річна температура повітря в 65-75% випадків була вищою за норму», — пояснює Оксана Ящук.

За словами Оксани Ящук, у зв’язку з підвищенням температури дуже гостро постала проблема посухи, хоча річна сума опадів в Україні змінилась несуттєво. В останні роки норма опадів підтримується переважно завдяки короткочасним та інтенсивним зливам, коли за одну добу може випасти місячна норма, а то й більше.

«У таких умовах починаються посухи. Навіть тоді, коли випадають дощі, сухі ґрунти не можуть їх увібрати, адже після спеки вони втрачають властивість поглинати вологу повною мірою, по них вода може тільки стікати. Отже, декілька дощів можуть виконати річну норму опадів, але вони не забезпечать ґрунт потрібною вологою. Для нормального живлення потрібні затяжні, спокійні дощі. Нажаль, останнім часом такі опади стають рідким явищем. Упродовж 2021 р. жовтень виявився аномальним місяцем. Період був бездощовим та посушливим, випала мінімальна кількість опадів», — розповідає експертка.

Вона зазначає, що невпинне зростання температур, посушлива ситуація сприятимуть зміні кліматичних зон України. Можна припустити, що кліматичні умови південного сходу України зміщуватимуться поступово на північний захід.

 

SuperAgronom.com

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox