У Данії запрацював перший у світі завод «зеленого» аміаку
Перший у світі динамічний завод з виробництва «зеленого» аміаку запустили в Данії 20 грудня 2025 р., повідомила компанія Skovgaard Energy у LinkedIn. Завод запустили у партнерстві компанії Topsoe, Skovgaard Energy, Vestas и EUDP – Det Energiteknologiske Udviklings- og Demonstrationsprogram. Завод побудували поблизу міста Рамме, Північно-Західна Ютландія.
«Будучи першим у своєму роді, завод демонструє динамічний підхід, тобто адаптується до природних коливань виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії у взаємодії з електролізом і синтезом аміаку. Це забезпечує оптимальне виробництво і підвищує економічну ефективність «зеленого» аміаку», — говориться у повідомленні компанії.
Динамічний підхід дозволяє оптимізувати операції та знижує потребу в дорогих рішеннях для зберігання «зеленого» водню або відновлюваної енергії.
Заявлена потужність заводу — 5 тис. т «зеленого» аміаку на рік. Шість вітрових турбін і сонячна електростанція потужністю 50 МВт забезпечують енергією, яку перетворюють на рідкий «зелений» аміак.
Читайте також
Експорт української кукурудзи зосередився на ринках із короткою логістикою
Канада значно збільшила експорт каноли до Китаю після нормалізації стосунків між к...
Аграріям радять амінокислотні добрива для зниження стресу рослин
Україна працює над відкриттям нових експортних ринків для агропродукції
ФАО знизила прогноз світового врожаю пшениці у 2026 році
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом