У 2023 році виробництво цукру дозволило нам відмовитись від продажу зернових та олійних — Cygnet
З 1 га можна отримати 7-7,5 т цукру. Ціна на цукор на заводі сьогодні складає €600 без ПДВ. Тим часом витрати на вирощування буряка — $1,5 тис., плюс собівартість переробки. Отже, у 2023 році дохід на 1 га цукрових буряків склав близько $2 тис.
Про це на всеукраїнській фаховій конференції ЗЕРНО І ПЕРЕРОБКА: РОЗВИТОК ПОПРИ ВІЙНУ розповів фінансовий директор Cygnet Agrocompany Володимир Бондаренко.
«Цьогоріч цукор це та палочка-виручалочка, яка дозволила нашій компанії абсолютно відмовитись від продажу зернових та олійних. Все було закладено на елеватори та рукави. Виключно продаж цукру нам забезпечив грошовий потік і на осінь, і на зиму», — розповів Володимир Бондаренко.
За його словами, компанія займається виробництвом цукру вже 12 років. За останніх 10 років середня дохідність 1 га буряка удвічі вища, ніж зернових.
«Переробка цукрового буряка дає нам диверсифікацію в складні періоди», — додав Бондаренко.
Нагадаємо, Мінагро та Укрцукор встановили граничний обсяг експорту цукру у 2023/24 МР.
Читайте також
У поточному сезоні Євросоюз збільшив експорт зерна на 14%
Осінь цього року склалася так, що популяції гризунів мають максимум факторів для ш...
Болгарія. Ринок олійних в 2025/26 сезоні
Компанії з великим земельним банком — не особливість України, такі працюють і в ЄС
Ф’ючерси на сою у Чикаго у вівторок закрилися зі зниженням на тлі очікувань ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом