У 2022 Україна може зібрати 25,5-26,5 млн т кукурудзи

Джерело:  Latifundist.com
кукуруза

У цьому сезоні урожай кукурудзи складе 25,5-26,5 млн т. Для порівняння, в минулому сезоні Україна зібрала близько 40 млн т. Таке зниження об’ємів урожаю позначиться на ринку кукурудзи, вважають аналітики Barva Invest Юрій Гаврилюк та Павло Хаустов. Про це вони повідомили під час Trend and Hedge Club.

За словами аналітиків, з початку повномасштабної війни кукурудза залишалася лідером за експортом, бо європейці використовують її для своїх потреб, на відміну від пшениці та ячменю, які здебільшого йдуть транзитом через ЄС, або купуються для внутрішнього споживання лише у випадку суттєвого дисконту в порівнянні з внутрішніми цінами.

Згідно з офіційними даними, у травні на експорт було відправлено 1 млн т кукурудзи і стільки ж у червні. Якщо цей тренд продовжиться, то до кінця сезону з України може бути експортовано 24,5 млн т кукурудзи.

Фактичний експорт кукурудзи з України у сезонах з 2017/18 по 2021/22 (прогноз)
Фактичний експорт кукурудзи з України у сезонах з 2017/18 по 2021/22 (прогноз)

«Кукурудзу збирають восени і це йде на користь нашому ринку, бо можемо декілька місяців експортувати старий врожай. Та й до осені можемо побачити часткове відкриття портів. Тому для кукурудзи не все ще втрачено», — розповідає Павло Хаустов.

У свою чергу Юрій Гаврилюк зауважив, що якщо ситуація з експортом не зміниться, то аграрії залишать велику кількість кукурудзи в полі через брак зберігальних потужностей.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox