Туркменістан повідомив про рекордний урожай пшениці, утім міжнародні оцінки значно нижчі
Аграрії Туркменістану завершили збиральну кампанію та передали державі понад 1,4 млн тонн пшениці. Про це повідомили офіційні туркменські ЗМІ, підкреслюючи, що країна повністю виконала свої зобов’язання з виробництва зернових. Президент Сердар Бердимухамедов привітав хліборобів із досягненням, назвавши його результатом самовідданої праці фермерів, механізаторів та вчених. За його словами, такі показники є свідченням успіху аграрної політики країни та збереження землеробських традицій.
Цьогоріч під пшеницю було відведено 690 тис. га, а збиральна кампанія стартувала 4 червня. Влада заявляє, що зібраного обсягу достатньо для задоволення внутрішнього попиту. Додатковим стимулом для виробників стало підвищення державної закупівельної ціни на пшеницю, яке було запроваджене з урожаю 2024 року.
Водночас липневий прогноз Міністерства сільського господарства США (USDA) суттєво розходиться з офіційними даними Туркменістану. За оцінками американських аналітиків, валовий збір пшениці в країні у сезоні 2025/26 складе лише 600 тис. тонн — удвічі менше за озвучений владою обсяг. Таке зниження пояснюють різким падінням урожайності — до 7,1 ц/га проти 10,6 ц/га минулого сезону.
При цьому, за даними USDA, посівна площа під пшеницею у Туркменістані становить 850 тис. га, що значно більше за озвучену в офіційних джерелах. Незважаючи на заяви про рекордний урожай, країна продовжує імпортувати значні обсяги пшениці та борошна, зокрема з Казахстану та росії.
Читайте також
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
Велика Британія посилює правила проти вирубки лісів у ланцюгах постачання кави, ка...
Жнива в Tekom Agro Group стартували з обмолоту озимого ячменю
Спека в Європі може посилити тиск на світовий ринок пшениці
Тваринництво дозволяє зменшити собівартість вирощування сільгоспкультур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом