Туреччину закликали перекрити рух суховантажів із вкраденим зерном

корабль

Посол України в Туреччині Василь Боднар закликав перекрити рух суховантажів із зерном, вкраденим в Україні.

Боднар наголосив, що російські окупанти вже вкрали в Україні щонайменше 400-500 тис. тонн зерна загальною вартістю $100 млн.

Судна із вкраденим зерном завантажують у Севастополі (окупований Крим), після чого ті вирушають на пошуки порту на Близькому Сході, який погодиться прийняти контрабанду.

«Я закликаю відповідні органи влади вжити заходів, щоб не допустити входження цих суден у турецькі порти та проходження через турецькі протоки», — заявив посол України.

Раніше USM повідомляв, що судно Finikia зайшло до Севастопольської бухти, де його завантажили вкраденим зерном на терміналі стивідорної компанії «Авлита». Після виходу з окупованого Криму капітан сирійського судна вказав у AIS порт призначення Іскендерун (Туреччина).

Ще одне судно з українським зерном, «Матрос Позынич», нещодавно помітили у порту в Сирії. 27 квітня судно знаходилося біля берегів Криму, коли відключило систему відстеження. Наступного дня, судячи з супутникових знімків, воно вже було в порту Севастополя.

Тимчасово окупований Крим дає мало пшениці через нестачу зрошення. Українські регіони на півночі, також тимчасово окуповані російськими військами з початку березня, щорічно виробляють мільйони тонн зерна. За словами українських чиновників, зараз у Крим везуть тисячі тонн зернових. У березні та квітні журналісти проекту SeaKrime помітили різке збільшення експорту зерна із Севастополя – до 100 тис. тонн.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox