Темпи збору зернових у росії стрімко падають

У росії фіксують різке падіння темпів збору зернових. Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки.
Так, станом на 3 липня зібрано лише 3,8 млн т зерна – вчетверо менше, ніж торік (16,5 млн т). Середня врожайність впала з 41 до 31 центнера з гектара.
“Південний і Північно-Кавказький округи демонструють найбільше відставання: відповідно 2 млн т проти 11,4 млн т і 1,5 млн т проти 4,5 млн т минулого року. На тимчасово окупованих територіях України – зібрано майже вдвічі менше врожаю, ніж у 2024-му”, – йдеться в повідомленні.
Серед ключових причин у СЗР назвали затяжну посуху (надзвичайний стан у кількох районах Ростовської області), девальвацію якісного насіння через західні санкції (втрата до 70 % імпортного фонду) та інфляційний тиск.
Тарифи на електроенергію зросли на 11,5 %, бензин – на 12 % лише за червень.
“Крім того, урядова політика щодо експорту виявилася неефективною: за низьких світових цін ($222–228 за тонну) аграрії не вичерпали квоту на експорт пшениці, залишивши понад 1,8 млн т у країні”, – додали там.
Читайте також
Шторм на ринку зерна і олій в Чорноморському регіоні. Хто забере маржу у 2025/26?
Вишня та смородина оновлюють цінові рекорди в Україні
У травні Австралія різко збільшила експорт нуту та сочевиці
«Зелена гільдія» запустила повний цикл переробки картоплі в Гостомелі
Дозвіл на використання ГМО сої в країнах ЄС знижує ціни на сою без ГМО в Україні
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом