Світовий імпорт рослинних олій у сезоні 2025/26 перевищить 82 млн тонн – USDA
У сезоні 2025/26 глобальний імпорт основних видів рослинних олій уперше перевищить 82 млн тонн, випливає з нового огляду світового ринку олійних культур, підготовленого Мінсільгоспом США (USDA).
Порівняно з 2024/25 імпорт, як очікується, зросте майже на 2 млн тонн.Зокрема, очікується зростання торгівлі пальмової (+1,46 млн тонн), соняшникової (+770 тис. тонн) та ріпакової (+440 тис. тонн) олій, тоді як світовий імпорт соєвої олії скоротиться (-760 тис. тонн).
Позицію найбільшого імпортера рослинних олій збереже Індія, яка в сезоні 2025/26, як очікується, наростить закупівлі на 0,7 млн. тонн, до 16,66 млн. тонн.
Китай збільшить ввезення олії на 1,07 млн тонн, до 9,79 млн тонн, завдяки чому обійде ЄС і займе друге місце серед імпортерів основних олій.
Подальший розвиток зернового та олійного ринків України і країн Чорноморського регіону буде в центрі уваги конференції BLACK SEA GRAIN. KYIV, яка відбудеться 22–23 квітня в Києві. Подія зосередиться на стратегічних векторах розвитку агросектору до 2030 року, зокрема інвестиціях, енергонезалежності, переробці та експорті високотехнологічної продукції.
Долучайтесь до стратегічних дискусій і нетворкінгу з лідерами галузі, щоб отримати актуальну аналітику, знайти нові можливості для бізнесу та налагодити партнерства з ключовими гравцями ринку.
Читайте також
Invest in the Best: що приваблює інвесторів в агро сьогодні
В Україні створять інтегровану систему контролю та обліку полів
Індія може подвоїти квоти на експорт пшениці через рекордні запаси
Український соняшник дорожчає разом з олією і фрахтом
Виробництво пшениці в Пакистані оцінено на рівні 29,3 млн тонн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом