Світові ринки м’яса птиці демонструють перспективне зростання, незважаючи на регіональні проблеми

Згідно з нещодавнім звітом RaboResearch, очікується, що наступного року на світовому ринку м’яса птиці спостерігатиметься сильне зростання, а споживання, за прогнозами, збільшиться на 2,5–3 % у 2024 році. Після кількох років повільнішого прогресу це знаменує повернення до історичних темпів зростання сектора.
Привабливість м’яса птиці залишається високою багатьох ринках, що з конкурентоспроможними цінами проти іншими білками, і навіть високим попитом як із боку роздрібної торгівлі, і із боку комунального харчування. Крім того, зростаючі зусилля щодо забезпечення стійкості ще більше спонукали попит на курятину. Очікується, що зниження виробничих витрат та відновлення попиту у більшості регіонів підтримають цю тенденцію до зростання.
Проте чи всі регіони бачать однакові переваги. Швидке зростання виробництва у поєднанні з економічним тиском та низькою довірою споживачів призвели до надмірної пропозиції на таких ринках, як Китай та Японія. Надмірна пропозиція призвела до зниження цін і зростання рівня запасів, а також значного скорочення імпорту сирої курки в першій половині 2024 року.
Хоча багато ринків перебувають у збалансованих умовах, і очікується, що здорова торгівля продовжиться у другій половині року, невизначеність все ще зберігається. Волатильність цін, особливо на певні види м’яса, такі як курячі ніжки, залишається проблемою через слабкий попит у Китаї. Тим не менш, очікується, що ціни на грудку та перероблену курку залишаться високими на основних ринках у Європі та Азії.
Прогнозується, що споживання в розвинених регіонах, таких як Європа, США та Японія, продовжить зростати, що підвищується найкращою доступністю і зростаючим попитом на продукти з доданою вартістю. Тим не менш, на горизонті є потенційні ризики, включаючи напруженість, що зберігається на Близькому Сході, яка може порушити торгові шляхи між Азією і Європою.
Хвороби тварин та геополітичні конфлікти є додатковими проблемами, які можуть суттєво вплинути на світові торгові потоки. Пташиний грип, хоч і став цього року менш обтяжливим порівняно з минулим, продовжує загрожувати. У звіті наголошується на нещодавньому спалаху хвороби Ньюкасла в Бразилії, що призвело до торгових обмежень з боку ключових імпортерів, таких як Японія, Китай та Саудівська Аравія. Хоча нових випадків не зареєстровано, ситуація залишається пильною.
У той час як у Європейському союзі цього року було менше спалахів пташиного грипу, а Південна Африка залишилася вільною від цієї хвороби у комерційному фермерстві, Сполучені Штати продовжують боротися зі спалахами, які серйозно вплинули на її яєчну промисловість. У міру наближення холодніших місяців у Північній півкулі очікується зростання ризику нових спалахів.
З урахуванням ризиків, що зберігаються, таких як хвороби тварин, коливання цін на корми і геополітична напруженість, ретельне управління зростанням пропозиції матиме вирішальне значення для підтримки збалансованих ринкових умов. Без цієї дисципліни існує ризик надмірної пропозиції, як це було в Китаї та Японії, що може підірвати поточні позитивні перспективи ринку.
Читайте також
УЗА закликає парламент відхилити «олійні правки»
Агенція з охорони довкілля пропонує збільшити обсяги виробництва відновлюваного па...
«Агрейн» почала обмолот озимого ячменю на Одещині
До Клубу білого бізнесу увійшло більше тисячі сільгоспвиробників
Ефіопія прагне повторити успіх пшеничного виробництва для інших культур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом