Світові ціни на сою поступово відновлюються, і за тиждень виросли на 6%
Минулого тижня ціни на сою активно зростали на тлі затримки збирання та експорту з Бразилії, песимістичних оцінок запасів та площ сівби сої у США та на спекулятивних закупівлях після різкого падіння.
Протягом тижня травневі ф’ючерси на сою виросли на 6,3% до рівня минулого місяця 560 $/т (+7% за рік), майже компенсувавши зниження протягом попередніх трьох тижнів.
За даними агенції AgRural, станом на 30 березня соя в Бразилії зібрана на 76% площ (81% торік), оскільки тривалі опади в центральних регіонах затримують збирання. На цьому тлі в портах виникли логістичні складнощі, що уповільнило експорт, тому ефекту значного валу пропозицій, якого очікували трейдери, не сталося. За даними митниці, у березні країна експортувала 13,2 млн т сої при прогнозі аналітиків у 15-15,5 млн т, що все одно на 8,8% перевищує показник березня 2022 р.
Квартальні звіти USDA підтримали котирування, оскільки запаси сої у США на 1 березня виявилися нижчими, ніж очікувалося, та склали 45,86 млн т (52,55 млн т торік), тоді як аналітики оцінювали їх у 47,4 млн т.
За прогнозами, соєю у США буде засіяно 87,5 млн акрів, як і торік, хоча аналітики оцінювали площі сівби в середньому у 88,24 млн акрів.
Експорт сої з США у поточному сезоні станом на 30 березня склав 45,45 млн т, що на 2% випереджає торішні темпи та складає 83% від прогнозу USDA.
Листопадові ф’ючерси на сою нового урожаю торгуються по 490 $/т або на 14% нижче, ніж поточні, що свідчить про сподівання трейдерів на зниження цін після завершення сівби у США та збирання урожаю у Південній Америці.
Читайте також
На Хмельниччині створять індустріальний парк на біоенергетиці
Аналітики USDA збільшили прогноз експорту української пшениці у 2024/25 МР
Споживання сої в Індонезії зростатиме
Інфляція прискорилася до максимуму з початку року і перевищила 11%
Казахський експорт зерна в Китай перевершує його логістичні можливості
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом