Світова торгівля соєвим шротом зросла за рік майже на 2 млн. тонн

Світовий експорт соєвого шроту в період з жовтня 2021 р. по вересень 2022 р. зріс до 61,07 млн тонн порівняно з 59,3 млн тонн в аналогічні місяці сезону-2020/21. Такі дані оприлюднили спеціалісти гамбурзького аналітичного агентства OilWorld (Німеччина) у своєму звіті.
Як випливає з матеріалів німецьких фахівців, левова частка у світових поставках продукту в період, що розглядається, належить Аргентині – 26,7 млн тонн проти 28,4 млн тонн у жовтні-вересні 2020/21 МР. Далі йде Бразилія 20,3 млн тонн (16,6 млн тонн), а замикають трійку Сполучені Штати – 12,33 млн тонн (12,41 млн тонн).
Парагвай, який минулого сезону втратив близько 70% врожаю сої через посуху, розташувався на четвертій позиції і експортував з жовтня минулого року 1,74 млн тонн соєвого шроту (1,89 млн тонн).
Примітно, що у вересні пальму першості за кількістю відвантажень шроту у Аргентини перехопила Бразилія, яка відправила на зовнішні ринки 1,92 млн тонн продукту проти лише 1,75 млн тонн у найближчого конкурента.
Загалом, за інформацією OilWorld (Німеччина), світовий експорт соєвого шроту не виправдав очікування операторів ринку і скоротився до 4,57 млн тонн у серпні та 4,62 млн тонн у вересні, що сумарно на 0,9 млн тонн , або на 9% поступається показникам в аналогічний період минулого року.
Читайте також
Чорноморський регіон: експортні потоки та майбутній потенціал зернових і олійних. ...
Надходження від мит на сою та ріпак пропонують спрямовувати у спецфонд для аграріїв
Туркменістан повідомив про рекордний урожай пшениці, утім міжнародні оцінки значно...
Україна очікує рекордний врожай сої – прогноз USDA
НІБУЛОН почав надавати послуги зі збору урожаю
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом