Світ чекає ще більше хвиль спеки, періодів посухи, екстремальних дощів та повеней, – ООН
Аби уникнути найгірших наслідків зміни клімату та обмежити потепління до 1,5 градусів Цельсія, світова спільнота має разом скоротити викиди парникових газів на 60% до 2035 року.
Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на ООН.
Група вчених Організації Об’єднаних Націй назвав цей шлях “здійсненним, але обмеженим”.
Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату в понеділок випустила Шостий оцінний звіт, в якому об’єднані дослідження трьох робочих груп з кліматології, адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату.
Звіт оприлюднили на засіданні групи у Швейцарії, він стане останнім до 2027 року.
Автори стверджують, що наслідки зміни клімату є гіршими, ніж експерти прогнозували у 2014 році. Вони включатимуть більше хвиль спеки, періодів посухи, екстремальних дощів, підвищення рівня моря та повеней по всьому світу. Ці наслідки є результатом понад столітнього спалювання викопного палива, яке призвело до підвищення глобальної температури на 1,1 градуса за Цельсієм з 1900 року.
Скорочення викидів парникових газів на 60% вимагатиме масових та швидких змін у світовому енергопостачанні, які вже відбуваються в деяких країнах, але були зупинені війною в Україні, глобальною енергетичною кризою та прагненням до економічного зростання таких країн, як Китай та Індія.
На думку вчених, глобальні викиди парникових газів досягли рекордного рівня у 2022 році і, за прогнозами, продовжать зростати.
Читайте також
Інтеграція в ЄС вимагатиме від українського агроринку переходу на довгострокові ко...
Ціни на кукурудзу зростають не реагуючи на новий прогноз Китаю щодо збільшення врожаю
Частка МХП у сегменті заморожених продуктів зросла вдвічі
Імпорт пальмової олії до Індії у жовтні впав до п’ятимісячного мінімуму
Експорт в Алжир і на Близький Схід сприяв підвищенню цін на український ячмінь
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом