Сушіння зерна 2022/23: досвід аграріїв та тренди цього сезону

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Автор:  Максим Харченко
Сушіння зерна
UkrAgroConsult

Автори статей:

Максим Харченко
Аналітик ринку логістики

Якщо літом ціна на природній газ була в районі 25-30 тис. грн, то вже восени піднялась фактично до 50 тис. грн за кубічний метр. За розрахунками фахівців елеваторної галузі, в структурі тарифу на сушіння зерна ціна газу сягає 50-60%, тому ціни в цьому сезоні сильно коливались.

Ціни на сушіння зерна в 2022 році зросли на 50% у порівнянні з 2021 роком. В 21/22 МР елеватори поступово підвищували ціни з 90 до 180 грн за тонно-відсоток, але цього року вартість восени одразу збільшилась до 200-250 грн за тонно-відсоток.

І якщо для соняшника зняття 2-5% вологи не критично позначилось на кінцевій ціні, то для кукурудзи все було набагато дорожче, бо через дощі аграріям доводилось знімати до 10% вологи кукурудзи. Наприклад, за сушіння кукурудзи з надлишковою вологістю в 10% потрібно було заплатити 2500 грн за тонну, або $54 по курсу НБУ. В той же час сушка на своєму елеваторі коштувала дешевше — приблизно $35/тонна.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox