Судна найбільшого експортера зерна з рф перевозили вкрадене українське збіжжя

Джерело:  ЦТС
танкер

Судна, пов’язані з найбільшим російським зернотрейдером, відправили тисячі тонн вкраденого українського зерна світовим покупцям, використовуючи складну систему фідерних суден і плавучих кранів.

Про це йдеться в розслідуванні The Wall Street Journal.

Відповідно до корпоративних та юридичних документів, ці судна пов’язані з компаніями, контрольованими російським бізнесменом, який володіє ТОВ “Торговий дім РІФ”, найбільшим експортером зерна в рф та великим гравцем на світових ринках зерна.

Згідно з розслідуванням, переміщення вкраденого українського зерна з Криму до світових покупців відбувається наступним чином – флот малих суден переправляє контрабандне зерно, як правило, з кримського порту Севастополя на більші вантажні судна, які чекають у морі, там вантажі перевантажуються за допомогою суден, обладнаних кранами. Потім ці більші судна вирушають в плавання до портів призначення.

Такі морські перевезення можуть приховати справжнє походження вантажів з суден, яких покупці могли б уникати, якби підозрювали, що зерно прибуло з окупованої росією східної України.

Трансфери дозволяють уникнути заходу в Севастополь великиих суден, які легко розпізнати в порту або по супутникових знімках. Іноді вкрадене українське зерно змішують із російським, щоб ще більше приховати походження вантажу.

“Це відмивання пшениці”, – сказав керівник стамбульської компанії Bosphorus Observer, незалежної консалтингової фірми з відстеження суден Йорук Ісік. – “Воно дуже ускладнило відстеження”.

Нагадаємо, влітку через країни Близького Сходу за участю російських окупаційних військ пройшли 87 суден-зерновозів із викраденим зерном з України. Зокрема, у ліванському порту Тріполі спочатку прийняли суховантажне судно Laodicea, потім, після звернення українського посольства, наклали на нього арешт, але вже наступного дня, 3 серпня, суд зняв арешт, і судно вирушило, імовірно, до Сирії. Лише у серпні поточного року з Севастопольському порту в окупованому росією Криму було відправлено 115 тис. тонн зерна, вивезеного з тимчасово окупованих українських територій.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox