Створено першу в Україні організацію водокористувачів у зоні осушення

Джерело:  AgroPortal.ua
мелиорация

Установчі збори та утворення першої в Україні організації водокористувачів у зоні осушення відбулись 31 січня 2023 року.

Об’єднання, що функціонуватиме в межах Теснівської осушувальної системи, назвали «Лесині джерела», повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Як зазначається, ініціатором її створення стало ФГ «Аделаїда», яке вирощує сільськогосподарські культури у Звягельському районі Житомирської області. Мотивуючи своє рішення, представники фермерського господарства пояснюють, що культури, які вони вирощують, є вимогливими до вологи та потребують необхідності здійснення водного регулювання на полях протягом усього періоду вирощування.

«Осушувально-зволожувальні системи, однією з яких є Теснівська, — це системи подвійного регулювання, що поєднують функції осушення та зрошення. Це дозволяє регулювати водно-повітряний режим ґрунту не лише відведенням поверхневих вод та зниженням рівня ґрунтових вод, а й подачею води для зволоження ґрунту в періоди з недостатньою для розвитку посівів кількістю опадів», — уточнили у міністерстві.

Набуття права самостійного управління інфраструктурою Теснівської осушувальної системи новоствореною ОВК надасть можливість аграріям суттєво збільшити площі сільськогосподарських земель з регульованим водним режимом, дозволить гарантовано отримувати стабільні врожаї картоплі, гречки, пшениці, ріпаку тощо. А також дасть змогу залучати інвестиції у сферу водокористування та застосовувати нові енерго- та водоощадливі технології, додали у Мінагрополітики.

Для довідки: площа осушення Теснівської осушувальної системи складає 4197,3 га, з них 2905,1 — з гончарним дренажем. Також до системи належать 68 гідротехнічних споруд, а протяжність каналів водогосподарської мережі складає 109,7 км.

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox