Strategie Grains скорочує прогнози врожаю соняшнику та ріпаку в ЄС

Джерело:  Oilworld
подсолнечник соняшник

Strategie Grains знизила свій прогноз щодо поточного врожаю соняшника в Європейському союзі, в основному через погану погоду у Східній Європі, а також знизила оцінку врожаю ріпаку п’ятий місяць поспіль.

Прогнози на наступний сезон покращилися: перші оцінки посівних площ вказують на 4% зростання площ під ріпаком, тоді як площі під соняшником і соєю залишаться стабільними, повідомляє Strategie Grains.

Консалтингова компанія очікує, що врожай насіння соняшнику в 2024 році в блоці з 27 країн досягне 8,9 млн тонн, що на 400 000 тонн менше за прогноз місяцем раніше і 9,8 млн тонн, зібраних у 2023 році.

“У міру просування збиральних робіт підтверджується катастрофічна врожайність соняшника, при цьому очікується, що врожайність у Болгарії та Румунії буде найнижчою за останні 15 років”, – йдеться у звіті консалтингової компанії.

«Ситуація в Угорщині також розчаровує: очікується, що врожайність у країні знизиться на 5% порівняно із середнім показником за п’ять років. У Франції затримка в розвитку врожаю спричинить пізнє збирання врожаю і, отже, підвищену схильність до негоди», — додали в компанії.

Служба моніторингу врожаю ЄС MARS минулого тижня також знизила прогноз урожаю соняшнику, але не оцінила врожай.

За даними Strategie Grains, урожай ріпаку в ЄС складе 16,7 млн ​​тонн, що нижче попереднього показника в 16,9 млн тонн і більш ніж на 16,5% нижче за рівень минулого року. Перегляд прогнозів переважно стосується Німеччини.

Подальше зниження обсягів виробництва та зростання попиту збільшили очікуваний дефіцит ріпаку в ЄС, незважаючи на різке зростання прогнозованого імпорту з Канади через привабливу маржу переробки.

Консалтингова компанія прогнозує подальше зростання цін на насіння соняшнику та ріпаку в ЄС через суттєвий дефіцит, що формується в балансах ЄС та світу щодо насіння та рослинних олій.

За даними Strategie Grains, ціни на соєві боби мають потенціал зростання, незважаючи на важкий світовий баланс, через напруженість, викликану набранням чинності з 30 грудня нового регламенту ЄС з вирубування лісів (EUDR), що забороняє імпорт сільськогосподарської продукції, такий як соєві боби. і пальмова олія з вирубаних лісів.

Очікується, що до того часу ціни залишаться стійкими та вкрай волатильними, оскільки відстрочення впровадження EUDR частково полегшить баланси ЄС, йдеться у повідомленні.

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!