США та Україна нарощують частку поставок сої до ЄС — UFOP
Соєві боби залишаються найважливішою статтею імпорту олійних культур до ЄС, випереджаючи ріпак. У той час, як соєві боби в першу чергу служать для покриття дефіциту кормового білка в ЄС, імпорт ріпаку заповнює дефіцит, необхідний для виробництва біопалива.Однак за перші три місяці поточного сезону ЄС імпортував менше сої, ніж торік, повідомляє союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур Німеччини (UFOP).
За даними Європейської комісії, з липня по початок жовтня 2025 року Європейський союз імпортував трохи менше 3,3 млн. тонн соєвих бобів, що приблизно на 129 тис. тонн менше, ніж за аналогічний період сезону 2024/25.
Основними постачальниками залишаються Бразилія та США, хоча, згідно з дослідженням союзу, перші значно скоротили обсяги постачання. За перші три місяці Євросоюз отримав з Бразилії близько 1,8 млн. тонн соєвих бобів, що приблизно на 14% менше, ніж за аналогічний період 2024/25. Частка країни у постачаннях знизилася до 56,3%.
Однак імпорт із США за той же період збільшився приблизно на 7%, досягнувши 970 тис. тонн, частка Штатів у загальному імпорті соєвих бобів у ЄС зросла до 29,6%. Зростання імпорту з України було ще значнішим. Країна змогла поставити ринку ЄС приблизно на 45% більше соєвих бобів, до 345 тис. тонн.
Читайте також
Нові правила міжнародної сертифікації для експорту харчових продуктів і кормів уже...
Постачання соняшникового шроту до Китаю в березні зросло в 4 рази
Скорочення поголів’я корів поширилось на промисловий сектор
Аргентина на чверть скоротить виробництво пшениці у 2026/27 МР
Мінекономіки визначило, як контролюватимуть зерно на елеваторах після скандалу з В...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом