США оприлюднили розвіддані про знищення Росією елеваторів в Україні

Джерело:  Голос Америки

У США розсекретили дані щодо атак російських сил на українські зернові термінали, включаючи напад на термінал “Ніка-Терра” в Миколаєві.

Другий за величиною зерновий термінал в Україні зазнав значних руйнувань під чаc нападу на початку червня. Зруйновано три елеватори а також навантажувальні механізми, видно із зображень, вказують ЗМІ.

“Світ мусить притягнути Росію до відповідальності за дії, що шкодять світовій продовольчій безпеці”, – написав речник Держдепу США Нед Прайс у Twitter.

США також розсекретили інформацію, що свідчить про замінування Росією регіонів Чорного моря, щоб заблокувати порти Одеси та Очакова. Також, щоб перешкодити вивозу зерна, російські сили замінували ділянки Дніпра, свідчать дані розвідки, повідомляє The Guardian.

Росія заперечує мінування Чорного моря і покладає провину за це на Україну. Також Росія заявляє, що це західні санкції, а не блокування, обмежують експорт. Ці твердження неодноразово спростовували в Україні та США.

В п’ятницю міністри закордонних справ країн “Групи Семи”, керівництво ООН та представники країн, які найбільше потерпають від продовольчої кризи, беруть участь у форумі “Єднаймося заради продовольчої стабільності” в Берліні.

Поки Путін продовжує війну в Україні, мільйони людей поза кордонами України страждатимуть від нестачі продовольства, а країни Близького сходу та Африки потерпатимуть найбільше. Про це заявив помічник держсекретаря США Рамін Тулуй, відповідаючи на питання преси щодо форуму в середу.

Німецька міністр закордонних справ Анналена Бербок перед відкриттям форуму в п’ятницю заявила, що перешкоджаючи вивезенню зерна з України, Росія “взяла в заручники цілий світ”.

У форумі беруть участь 50 делегацій. Метою зустрічі, що відбувається з два дні до саміту “Групи Семи” є “зібрати не лише країни, що надають гроші, вирощують продукти харчування, але і ті, які потребують допомоги, дати їм можливсіть висловити ці потреби і взяти участь у напрацюванні рішень цієї надзвичайно важливої проблеми”, зазначив Тулуй.

В травні 90 країн на міжнародному засіданні міністрів у США підписали план дій в цій сфері. Також Німеччина оголосила ініціативу в травні з обміну інформацією щодо допомоги донорів та потреб країн.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox