Спека в Іспанії зменшить виробництво оливкової олії, що підтримає ціни на соняшникову олію

Джерело:  GrainTrade
оливковое масло

У Міністерстві сільського господарства Іспанії заявили, що сильна літня спека призведе до різкого скорочення виробництва оливкової олії в країні, яка забезпечує половину світового виробництва. «Якщо найближчим часом температура не знизиться чи не підуть дощі, то врожай оливок буде значно нижчим, ніж у попередні роки», – повідомили у МСГ.

Зниження виробництва та експорту оливкової олії з Іспанії на тлі тривалих перебоїв з поставками соняшникової олії з України буде підтримувати світові ціни на рослинні олії на високому рівні.

Іспанія щорічно виробляє 1,3 млн т оливкової олії, яка є третім за величиною експортним агротоваром країни. За даними Міжнародної ради по оливкам, ціни на рафіновану оливкову олію іспанського виробника Jaen у червні виросли на 8,3% у порівнянні з попереднім врожаєм.

За прогнозами МСГ США, у 2022/23 МР світове виробництво оливкової олії скоротиться на 11% до 2,9 млн т. Це підтримає ціни на іншу преміальну рослинну олію – соняшникову, прогнози виробництва якої в поточному сезоні також знижено внаслідок зменшення врожаю соняшника в Україні на 60-70% через військові дії росії на півдні та сході України.

Протягом місяця ціни на соняшникову олію з доставкою до країн ЄС знизилися з 1600-1800 $/т до 1200-1400 $/т під тиском падіння цін на пальмову олію до 880-900 $/т. Водночас ціни на соєву олію залишаються на рівні 1300-1400 $/т FOB США або Аргентина, що утримує ціни на соняшникову олію від подальшого зниження.

Якщо у минулому сезоні премія між пальмовою, соєвою та соняшниковою оліями значно зменшилася, то в новому сезоні премія за соняшникову олію відносно пальмової та соєвої знову зростає, особливо на тлі активізації попиту з боку ЄС внаслідок скорочення виробництва оливкової олії.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox