Спека та посуха в Польщі загрожують урожаю основних сільгоспкультур
Польща вже майже місяць потерпає від затяжної спеки та відсутності опадів, що створює серйозні ризики для сільського господарства. Найбільше постраждали східні регіони країни, де фермери повідомляють, що лише один тиждень екстремально високих температур поставив під загрозу результати роботи всього сезону.
За словами аграріїв, спека прискорює висихання зерна, через що воно втрачає вагу та якість. Це може призвести до зниження врожайності пшениці, погіршення її борошномельних характеристик і, відповідно, до нижчих закупівельних цін. Навіть наявність систем зрошення не гарантує ефективного захисту посівів за таких погодних умов.
Фахівці Інституту метеорології та водного господарства Польщі зазначають, що більшість сільськогосподарських культур у країні не пристосовані до тривалих періодів екстремальної спеки. Навіть грозові дощі не вирішують проблему, адже пересушений ґрунт не встигає вбирати воду, що призводить до поверхневого стоку та локальних підтоплень замість поповнення запасів вологи.
Експерти прогнозують, що хвилі спеки в регіоні повторюватимуться дедалі частіше. За попередніми оцінками, втрати врожаю озимої пшениці та ріпаку в Польщі цього сезону можуть становити щонайменше 10%, якщо погодні умови найближчим часом не покращаться.
Читайте також
Виробництво соняшнику в ЄС може досягти найвищого рівня за останні роки
Південний кластер ГК «Агрейн» завершує жнива озимого ячменю
В Афганістані покращилася ситуація на ринку зерна після початку жнив
Жнива в Астарті стартували з Полтавщини, на черзі — західний регіон
Світова торгівля молочними продуктами зросла на 2% завдяки рекордному попиту на сир
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом