Соєва та пальмова олія продовжують дорожчати, попри зниження цін на нафту
На тлі підвищення облікової ставки ФРС США до 5-5,25% та в очікуванні рецесії американської економіки трейдери не бажають інвестувати в акції та ф’ючерси на нафту, внаслідок чого ціни на нафту впали ще на 4-4,4% після попереднього падіння на 5-5,6%. Водночас трейдери активізували спекулятивні закупівлі соєвої та пальмової олії, сподіваючись на збільшення імпорту Китаєм та Індією.
Вчора липневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE впали ще на 4% до 72,4 $/барель (-9,3% за два дні), а на нафту WTI на біржі в Нью-Йорку – на 4,4% до 68,5 $/барель (-10% за два дні), оскільки трейдери не очікують збільшення попиту найближчим часом.
Липневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 0,26% до 3430 ринггітів/т або 771 $/т.
Липневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 1,5% до 1159 $/т, оскільки трейдери активніше інвестують в аграрні активи, ніж у нафту, яка продовжує дешевшати.
Ціни на соняшникову олію під тиском низького попиту знизилися ще на 25 $/т до 950 $/т з доставкою покупцям, проте в Україні після падіння до мінімального рівня відновився попит на невеликі партії з поставкою до країн ЄС.
На тлі вирівнювання цін на основні види олій, Індія зменшила імпорт пальмової олії та збільшила імпорт соєвої та соняшникової. Так, у квітні імпорт пальмової олії зменшився у порівнянні з березнем на 30% до 14-місячного мінімуму 508 тис т, тоді як імпорт соняшникової виріс на 69% до 250 тис т, а соєвої – на 2,3% до 258,9 тис т. Вперше з липня 2022 р частка пальмової олії в загальному імпорті рослинних олій склала менше 50%, оскільки ціни на соняшникову олію були аналогічними, або навіть нижчими, ніж ціни на пальмову олію.
Поки що основним постачальником соняшникової олії до Індії є Аргентина, а Україна зможе активізувати поставки своєї дешевої олії лише в разі продовження роботи зернового коридору.
Читайте також
Австралія у жовтні збільшила експорт пшениці на 20%
Kernel не буде виплачувати дивіденди
Цьогорічний Різдвяний стіл обійдеться українцям у 1365 гривень
Ціни на пальмову олію впали на 5,4%, попри зниження прогнозів виробництва, експорт...
На експорті масла Україна за 11 місяців заробила на 16,7% більше
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом