Скорочення виробництва сої та кукурудзи може скоротити торговельний баланс Бразилії на $17 млрд
Торговий баланс Бразилії може скоротитися через погіршення перспектив виробництва кукурудзи та сої в країні. Виходячи з поточних оцінок цін, виробництва та експорту обох культур, аналітики Pine Agronegócios прогнозують втрати торговельного балансу країни у 2024 р. на рівні $17,74 млрд.
Зокрема, експерти зазначають, що нижча середня ціна соєвих бобів та кукурудзи перешкоджає аграріям реалізовувати продукцію на експортному ринку на вигідних для них умовах.
Згідно з розрахунками Pine Agronegócios, середня ціна на соєві боби у Бразилії знизиться з $0,52 за кг у 2023 р. до прогнозованих $0,43 за кг цього року. Вартість кукурудзи знизилася із $0,24 за кг до $0,22 за кг відповідно.
Втім, очікуваний негативний результат для торговельного балансу в 2024 р., на думку експертів, можна розглядати як невелику корекцію порівняно з останніми двома роками, протягом яких виробництво та експорт виявилися вищими за середній рівень. Однак проблема полягає в низькій маржі, запропонованій виробникам, які зіткнулися з високими витратами на виробництво та мали низькі ціни при продажах.
У своєму останньому звіті експерти Conab прогнозували врожай сої в країні цього сезону на рівні 155,3 млн тонн, що на 0,4% перевищить показник попереднього МР. З іншого боку, деякі приватні компанії прогнозують урожай менш ніж 150 млн. тонн. Урожай кукурудзи в Бразилії, за попередніми оцінками, очікується на рівні 117,6 млн. тонн (-11% на рік).
Читайте також
На Харківщині продають спиртзавод, який не працює 15 років
Іран зможе закуповувати американську агропродукцію за рахунок розморожених активів
Для стабільності хлібного ринку загиблі посіви озимої пшениці слід пересівати ярою
Спека в ЄС загрожує посівам і підтримує котирування зерна
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом