Сівба соняшнику після пшениці полегшує боротьбу з хворобами і бур’янами
Висівання соняшнику після оптимальних попередників – озимих зернових і кукурудзи – дає змогу знизити ризики у вирощуванні культур.
Таку думку AgroTimes висловив Олександр Дерев’янченко, начальник відділу агрономічної експертизи «Контінентал Фармерз Груп».
«Деякі культури схильні до ураження певними хворобами. Наприклад, для озимої пшениці та соняшнику практично немає спільних хвороб, тому навіть за наявності в ґрунті збудників хвороб після пшениці соняшник не матиме фітопатогенного навантаження. Це, в свою чергу, забезпечує максимальний темп наростання кореневої і вегетативної маси», – пояснив він.
Агроном додав, що соняшник вибагливий і не пробачає забруднених бур’янами полів. Оскільки у посівах зернових культур досить легко контролювати широколистяні бур’яни, тому наступного року засміченість посівів соняшнику буде мінімальною, а по окремих полях взагалі зникає доцільність уносити страхові гербіциди.
У сівозміні компанії, крім соняшнику, є інші дводольні культури – соя, ріпак, які мають спільні хвороби.
«І якщо на якомусь полі три-чотири роки тому була проблема зі склеротиніозом, то ми їх обов’язково фіксуємо і в першу чергу плануємо застосування біопрепаратів, які здатні її контролювати, – додав Олександр Дерев’янченко. – Ми не знаємо: проявиться ця хвороба поточного року чи ні. Проте, розуміючи, що вона живе у ґрунті до дев’яти років, вживаємо профілактичних заходів, щоб бути впевненими в отриманні запланованого врожаю».
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом