Що цьогоріч сіють аграрії на Кіровоградщині

Джерело:  Гречка
сев

Цьогоріч через економічні та зовнішні фактори спричинили зменшення посівів озимих культур на полях Кіровоградської області, водночас виросли посіви кукурудзи і соняшника, а також попит на посівний матеріал овочів і баштанних.

Як пояснила голова обласного департаменту аграрної політики Валерія Фурманова, сьогодні, 21 березня, під час прес-конференції, у 2023 році посівний сезон в області вдалося розпочати раніше завдяки погоднім умовам. Так, минулого року посівна на Кіровоградщині розпочалася 25 березня, а цьогоріч – 8 березня.

“Зараз вже засіяно близько тисячі гектар ярими пшеницею і ячменем. Зменшено кількість посівів озимих, водночас виросли об’єми соняшника, кукурудзи, ріпака. Просто наразі вони є логістично рентабельнішими”, – зазначила голова департаменту.

Валерія Фурманова запевнила, що в області не буде проблем через експорт зерна, адже потреби області задовольняє 10% від того, що загалом вирощують в області.

Водночас об’єм овочів зменшився. На це вплинули декілька факторів: тимчасова окупація територій Херсонщини, Миколаївщини, а також землетрус у Туреччині, яка є одним з основних імпортерів овочів в Україну.

“Кіровоградщина спеціалізується більше на зернових, овочеві і баштанні культури нам не властиві і це здебільшого вирощують у нас окремі господарства. Проте цьогоріч зріс попит на овочевий посівний матеріал”, – додала посадовиця.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!