Сезон здешевлення молока може перерватись літньою спекою
Молоко-сировина в Україні продовжує дешевіти через зростання обсягів надою в господарствах населення і появу надлишків виробництва на молочно-товарних фермах. Однак, ситуація може змінитися з початком літньої спеки та у разі нарощення Україною обсягів експорту біржових товарів.
Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 5 травня склала 13,73 грн/кг без ПДВ, що на 39 коп. менше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 13,40 до 14,20 грн/кг без ПДВ. Верхня межа цінового діапазону знизилась на 60 коп., а нижня межа знизилась на 10 коп. за останній місяць.
Вищий ґатунок в середньому коштує 13,73 грн/кг без ПДВ (-39 коп.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,40 до 14,20 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу другої половини квітня, нижня межа цінового діапазону скоротилася на 10 коп., а верхня межа знизилась на 60 коп.
Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,05 грн/кг без ПДВ, що на 37 коп. менше порівняно до ціни в другій половини квітня. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,65 грн/кг, а максимальна ціна – 13,40 грн/кг. За останній місяць нижня межа цінового діапазону знизилась на 10 коп., а верхня межа знизилась на 70 коп.
Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,50 грн/кг без ПДВ, що на 38 коп. менше ніж місяць тому.
Георгій Кухалейшвілі зауважує, що значні надлишки молока-сировини продовжують давити на закупівельні ціни в Україні. З середині квітня в присадибних господарствах спостерігається збільшення обсягів надою під впливом теплої погоди. Також виробництво молока росте на молочно-товарних фермах. В таких умовах, молокопереробні підприємства купують певні обсяги сировини в господарствах населення, оскільки вона коштує дешевше ніж на молочно-товарних фермах, і пускають її на виробництво сухого молока та казеїну. У зв’язку з тим, на молочно-товарних фермах відбувається падіння цін на молоко-сировину, особливо це стосується великих партій. Зниження закупівельних цін на сировину сприяє покращенню рентабельності виробництва біржових товарів в Україні.
Читайте також
Ціни на часник злетіли через брак і вітчизняної, й імпортної продукції
USDA підвищив прогноз виробництва сої, але знизив прогноз урожаю ріпаку у 2024/25 МР
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Експорт зерна перевищив 19 млн тонн
Ціни на кукурудзу різко виросли після суттєвого зниження оцінки світових запасів у...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом