Саудівська Аравія нарощує виробництво курятини
Одна з найспекотніших і найпосушливіших країн на Землі майже подвоїла виробництво птиці за останнє десятиліття.
Королівство Саудівська Аравія нарощує виробництво курятини, використовуючи для цього високу температуру пустелі, повідомляє 26 січня англомовна японська газета The Japan Times з посиланням на Bloomberg.
Одна з найспекотніших і найпосушливіших країн на Землі майже подвоїла виробництво птиці за останнє десятиліття, оскільки спадковий принц Мухаммед бін Салман наполягає на продовольчій самодостатності. Королівство імпортує близько 80% продовольства, що викликає побоювання з приводу можливого дефіциту в період зростання геополітичної напруженості, заразних хвороб тварин і зламу ланцюжків поставок.
Шосе, що веде на захід від столиці Саудівської Аравії, йде пустелею Ад-Дахна, де літні температури можуть перевищувати 50 градусів за Цельсієм.
Цей віддалений регіон, відомий як Шакра, є центром нафтової держави з розведення більшої кількості курей. Місцевий переробний завод, що належить Tanmiah Food, обробляє близько 150 000 птахів на день для постачання в McDonald’s, Popeyes та Subway, серед інших.
У Королівстві прийнято стратегію Vision 2030, яка передбачає диверсифікацію економіки з відходом від нафтової залежності шляхом розвитку таких галузей, як туризм, автомобілебудування та напівпровідники. На даний момент на програму виділено понад 1 трильйон доларів.
Харчування людей також лежить у фокусі уваги уряду, і щонайменше 17 мільярдів риялов (440 млрд крб.) виділено лише сектор птахівництва. Королівство також хоче більше фермерів, які вирощують фрукти, овочі та рибу, і створює стратегічні запаси продовольства у разі майбутніх криз.
Компанія також дивиться за кордон, інвестуючи у птахів, таких як бразильська BRF SA та українська MHP SE; керуючи сільськогосподарськими угіддями в Аризоні та Каліфорнії; та працюючи над придбанням сінгапурського агробізнес-підрозділу Olam Group. Раніше цього місяця Tanmiah заявила, що співпрацює з китайським підрядником Chengdu Design & Research Institute для будівництва 100 бройлерних пташників по всій країні.
Курка, найбільш споживане м’ясо у світі, є доступним джерелом білка для країни, де середній клас швидко зростає, яловичина, як і раніше, залишається розкішшю, а населення, що становить близько 37 мільйонів людей, молоде і стає все більш вестернізованим.
За даними Gira, при темпах зростання близько 6% на рік Саудівська Аравія є одним з найбільших виробників у світі. Такі мережі ресторанів, як AlBaik, місцева версія KFC, набули культового статусу, оскільки річне споживання в країні перевищило 1,5 мільйона тонн.
Усього десять років тому 1 з 5 курей помирала, не дійшовши до м’ясника, сказав генеральний директор Tanmiah Зульфікар Хамадані.
Сьогодні рівень смертності птахів становить менше ніж 4%, що є верхньою межею для місцевих фермерів компанії. Постачальники можуть отримати бонуси за виконання цієї вимоги.
Його компанія – четвертий за величиною виробник у країні. Акції зросли на 17% минулого року.
Офіційні дані показали, що в першій половині 2024 року Саудівська Аравія виробила рекордні 558 тисяч тонн м’яса птиці, що на 9% більше, ніж роком раніше.
“Уся справа у розробці унікальної дієти та пошуку правильних температур”, – сказав Маркос Делорензо, генеральний директор підрозділу. Антибіотики та гормони росту не використовуються, а птиці їдять корм із високим вмістом білка, амінокислот та електролітів.
До того, як потрапити на завод «Шакра», дорослих курчат містять у бройлерних пташниках при температурі не вище 24 °C. Курчата повинні вирощуватись при температурі 32°C.
Саудівці віддають перевагу цілій курці як центральний елемент таких страв, як кабса і мадхут, вагою не більше 1,3 кг. Це приблизно половина розміру типового американського, британського чи бразильського птаха.
Але в міру того, як суспільство змінюється – все більше жінок працюють і водять машину, проводячи менше часу вдома – курятину все частіше продають меншими порціями. BRF представила свою лінійку Easy and Juicy – попередньо замариновані смужки та кубики, які можна приготувати за 10 хвилин.
“Дами хочуть зручності”, – сказав Ігор Марті, віце-президент по халяльних ринках компанії BRF, яка володіє брендом Sadia і постачає курей у королівство з 1970-х років. «Вони хочуть повернутися додому, вони хочуть мати щось легке у приготуванні та поживному».
BRF продає близько 350 000 тонн на рік та забезпечує роботою близько 1000 місцевих співробітників.
Перекіс торговельних ваг від переважно імпортного до переважно місцевого м’яса матиме глобальні наслідки, і Бразилія та Україна, ймовірно, зіткнуться зі скороченням постачання. Однак це може бути пом’якшено активнішими закупівлями Саудівської Аравії сої, кукурудзи та інших зернових для корму свійських птахів — а не лише для внутрішнього споживання.
Tanmiah працює з Tyson Foods, що базується в Арканзасі, над створенням глобального бренду халяльної їжі для експорту, сказав Хамадані. Саудівська діяльність BRF сприятиме досягненню цієї мети, заявила компанія.
Зазначається, що уряд КСА стикається з величезним дефіцитом бюджету до 2030 року. За даними Міжнародного валютного фонду, нафта марки Brent торгується нижче необхідного для королівства рівня не менше 90 доларів за барель, необхідного для збалансування фінансів цього року, і це зробило його одним з найбільших емітентів облігацій на ринках, що розвиваються.
Тим не менш, Tanmiah зберігає грандіозні амбіції, що підживлюються прогнозованим 60% стрибком виручки з 2023 по 2026 рік, згідно з оцінками, зібраними Bloomberg. Окрім нових бройлерних пташників, компанія планує побудувати ще один комбікормовий завод, «мега-інкубатор», більше ферм та сучасний переробний завод.
Читайте також
Канада запроваджує нові мита у відповідь на указ Трампа
Трамп підписав укази про запровадження мит на імпорт товарів з Канади, Мексики та ...
Європейське аграрне законодавство. Вплив на регіон, можливості для сталого розвитку
У Раді почали готувати законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграріїв
Перебіг 2024/25 МР в умовах скорочення врожаю ріпаку
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом