Рис подорожчав до 15-річного максимуму
Бразилії, можливо, доведеться імпортувати рис після сильної повені на півдні країни. Індонезія, як і раніше, закуповує значні обсяги на світовому ринку.
Негода знову розбурхує ринок рису, змушуючи ціни на основний продукт харчування після деякого затишшя знову наблизитися до 15-річних максимумів.
Поставки вже були підірвані масштабними експортними обмеженнями, запровадженими провідним відправником вантажу Індією минулого року, і побоюваннями, що більш суха погода, викликана Ель-Ніньо, призведе до скорочення виробництва у важливому регіоні вирощування рису – Південно-Східної Азії. Наразі катастрофічні повені на півдні Бразилії посилюють тривогу.
Ціни на тайський білий рис 5%-ного вироблення – азійський еталон – підскочили на 71 долар з початку квітня до 649 доларів за тонну після зниження з піку, досягнутого в січні, коли вони стали найвищими за більш ніж 15 років. Це зерно є життєво важливим для раціону мільярдів людей в Азії та Африці, і новий стрибок цін може спричинити інфляцію та збільшити рахунки за імпорт для покупців.
Сильні повені в Бразилії сприяли недавньому стрибку цін, причому штат Ріу-Гранді-ду-Сул, на який припадає 70% бразильського виробництва рису, як очікується, буде порушено ще кілька тижнів, вважає Чарльз Харт, аналітик із сировинних товарів з підрозділу BMI компанії Fitch Solutions.
“Повені збіглися в часі зі збиранням урожаю рису в Бразилії, частина якого ще не була завершена”, – сказав Харт. Це “викликало серйозні побоювання” щодо обсягів внутрішнього виробництва та можливого експортного надлишку, додав він.
Минулого тижня президент Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що дощі затримають збирання рису в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, а це означає, що країні, швидше за все, доведеться імпортувати рис та боби. Бразилія посідає дев’яте місце у світі з експорту рису, згідно з даними Міністерства сільського господарства США.
За словами Пітера Клабба, аналітика сировинного ринку Міжнародної ради із зерна в Лондоні, уповільнення постачання нового врожаю в Південно-Східній Азії також сприяє зростанню цін. За його словами, це пов’язано із закінченням збору міжсезонного врожаю у Таїланді та основного зимово-весняного врожаю у В’єтнамі. Таїланд є другим за величиною експортером, а В’єтнам – третім.
Що стосується попиту, то Індонезія, як і раніше, закуповує значні обсяги, що сприяє підтримці бичачих настроїв, сказав Клабб. Темпи закупівель у цій країні, а також можливі зміни в експортних обмеженнях Індії впливатимуть на ціни надалі, додав він.
Проте погодні умови залишаються основним чинником.
“Найближчими місяцями нам потрібно буде стежити за погодою, особливо за вологим сезоном у Таїланді, В’єтнамі та Індії”, – сказав Клабб. “Ключовим фактором буде перехід від Ель-Ніньйо до Ла-Ніньї”.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом