Ринок добрив взимку 2025/26: ціни, фінансування та приховані ризики

Джерело:  УкрАгроКонсалт
удобрения
UkrAgroConsult

Зима 2025/26 стає критичним періодом для українського ринку добрив, де перетинаються цінові сигнали, фінансові інструменти та ризики з боку пропозиції. Попри зростання рекомендованих цін на азотні добрива, реальний попит залишається обмеженим через низьку платоспроможність аграріїв.

У матеріалі детально розглядається, як партнерські програми фінансування з боку банків і постачальників тимчасово підтримують попит. Водночас цінова динаміка залишається нерівномірною: у грудні ціна на карбамід зросла на 1 650 грн/т, тоді як селітра, сульфат амонію та КАС залишилися стабільними, а ціни на НПК знизилися на 1 250 грн/т.

Окрему увагу приділено грудневому підвищенню цін OSTHEM та потенційному впливу зростання пропозиції білоруського калію після часткового зняття санкцій. Це створює нестабільну основу для ринку напередодні активного сезону закупівель у лютому–квітні 2026 року.

Про що ця стаття

  • Фінансування як інструмент підтримки попиту на добрива
  • Нерівномірне зростання цін на азотні добрива
  • Цінова політика OSTHEM і поведінка дистриб’юторів
  • Обмежена платоспроможність аграріїв як ключовий фактор
  • Потенційний тиск з боку білоруського калію

Що показують графіки

  • Місячна динаміка цін на селітру, сульфат амонію та карбамід у 2025 році
  • Розбіжність трендів між азотними добривами та NPK

Бажаєте отримати повний аналітичний огляд з усіма висновками та цифрами? Заповніть форму для доступу до матеріалу. Вартість – 250 грн. Повну версію буде надіслано на Вашу електронну пошту.

Повна версія статті доступна передплатникам ‘BLACK SEA & DANUBE GRAIN REPORT’ та ‘BLACK SEA & DANUBE OILSEED REPORT’. Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату. Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами Чорноморсько-Дунайського регіону.

    Позначки:, ,

    У Вас виникли додаткові запитання?
    Будемо раді допомогти!