Ринки пшениці майже не відреагували на угоду США та Ірану

Джерело:  S&P Global Platts
Ормуз

Світові ринки пшениці продемонстрували лише незначне послаблення після оголошення про попередню мирну угоду між США та Іраном і потенційне відновлення роботи Ормузької протоки. Учасники ринку зазначають, що найбільший ефект від цієї події може проявитися не у зниженні цін на пшеницю, а у здешевленні морського фрахту. Трейдери з Чорноморського регіону, Австралії та Північної Америки наголошують, що ключовими драйверами цін залишаються врожаї, погодні умови, валютні коливання та попит.

Після оголошення угоди ринок також почав стежити за тим, чи зниження воєнних ризиків і падіння цін на нафту призведе до здешевлення морських перевезень, що може додатково тиснути на ціни поставленої пшениці. У Чорноморському регіоні трейдери вважають, що вплив угоди буде обмеженим, оскільки ринок зосереджений на майбутньому врожаї, який стартує вже наступного місяця. Дощі на півдні росії можуть затримати збір, а пропозиції експортерів уже знижуються на тлі очікувань великого врожаю та слабкого попиту з боку ключових імпортерів, таких як Єгипет, Марокко та Туреччина.

Водночас у Чорному морі фрахт на маршруті до Єгипту після початку конфлікту з Іраном тимчасово зростав до близько $27/т, але згодом знизився через слабший попит і зменшення премій за ризик. Подальше здешевлення перевезень може посилити тиск на ціни поставок пшениці, зазначають трейдери.

В Австралії ключовими факторами залишаються погодні умови та перспективи нового врожаю, тоді як вплив геополітичних подій є обмеженим. Ціни на австралійську пшеницю дещо зросли, однак учасники ринку відзначають, що конкуренція з боку Чорноморського регіону залишається високою, особливо з початком нового сезону.

Північноамериканські трейдери також реагують обережно, сумніваючись у довгостроковості домовленостей між США та Іраном. На спотовому ринку суттєвих змін не зафіксовано, хоча частина учасників очікує поступового зниження фрахтових ставок у разі стабілізації геополітичної ситуації, що може знизити кінцеву вартість постачання зерна.

Позначки:, , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

Secret Link