Румунія: Рекордна площа сівби олійних, висока врожайність та стратегія імпорту

Джерело:  УкрАгроКонсалт
соняшник
UkrAgroConsult

Автор статті:

Сезон 2025/26 ознаменувався рекордною площею сівби ріпака – 703 тис.га за офіційними даними проти середнього 5-річного показника у 490 тис. га. Чутки стверджують, що площа може сягати 800 тис. – 1 млн га, а врожай буде рекордним.

Однак врожайність очікується нижча за попередні оцінки. Це пояснюється скороченням витрат на добрива, що є критично важливими для ріпаку. Ранній збір вже розпочався на півдні.

Своєчасні дощі позитивно вплинули на розвиток соняшника Румунії

  • Врожайність очікується +7% до середньої 5-річної
  • Виробництво + 50% за рік після низького показника 2024р.

Незважаючи на низький врожай 2024р., поточний експорт соняшнику у 2024/25 МР перевищує всі очікування, завдяки високим цінам та попиту, також зокрема Туреччини. Прибутки отримали експортери, а переробники несуть значні втрати.

В результаті високих цін на сировину, румунські переробники почали імпортувати українську сиру соняшникову олію і переробляти її на румунських заводах.

Румунія збільшить виробництво олійних культур — але переробка залишиться на невисокому рівні на тлі низької маржі і цінової конкуренції на ринку соняшникової олії.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «BLACK SEA & DANUBE OILSEED REPORT» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!