Розвиток ринку біометану сприятиме й розвитку тваринництва в Україні

биометан

Найвища рентабельність виробництва біометану ‒ з гноївки й курячого посліду.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Георгій Гелетуха, голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», член правління Європейської біоенергетичної асоціації.

Подальший розвиток ринку біометану сприятиме й розвитку тваринництва в Україні, ‒ вважає він.

«Нині має відбутися певний поворот діяльності від рослинництва до тваринництва, ‒ зазначив Георгій Гелетуха. ‒ Також слід обов’язково будувати біометанові заводи поблизу тваринницьких господарств. Нові птахогосподарства, корівники варто вже будувати в місцях із розвиненою газовою мережею, газопроводами, відразу враховуючи можливість виробництва біометану. Це ‒ стратегічний шлях розвитку на багато років наперед. Якщо ми це зробимо, зможемо забезпечувати виробництво близько 20 млрд м3 біометану на рік».

За прогнозами, Європа потребуватиме близько 100 млрд мбіометану до 2050 року. Відповідно Україна зможе закрити близько 20% їхньої потреби, підкреслив Георгій Гелетуха.

«Тобто наша країна може стати найпотужнішим гравцем на ринку біометану в Європі. Вважаю, після відкриття експорту біометану в нас масово будуватимуться біометанові установки», ‒ переконаний він.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!