Розмінування коштом держави спростили: відтепер не потрібен окремий рахунок
Уряд спростив для агровиробників можливість розмінувати їхні землі коштом держави.
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 25 березня 2026 року, повідомляє пресслужба Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства.
«Вкрай важливим пунктом рішення є спрощення процесу розмінування для фермерів. Раніше вони ще мусили відкривати в банках ескроу-рахунки, на які зараховувалися кошти для оплати вартості робіт з розмінування. Відтепер це буде здійснювати Центр гуманітарного розмінування А фермерам достатньо буде лише подати відповідну заявку», — зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Ігор Безкаравайний.
Водночас бюджетні кошти, перераховані на ескроу-рахунки до 31 грудня 2025 року, й надалі можна використовувати відповідно до раніше підписаного договору.
Також право на покриття витрат на гуманітарне розмінування отримали господарські товариства, 100% акцій яких належать державі, і які користуються земельними ділянками державної власності.
Заявку для участі в програмі можна подати тільки через Державний аграрний реєстр (ДАР).
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом