Роздрібна ціна свинини в жовтні була на максимумі минулого року
Свинина на полицях супермаркетів дорожчала й у жовтні. Середня роздрібна ціна додала 2,2% проти попереднього місяця і склала 207,9 грн/кг.
Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ).
Середня ціна на охолоджені свинячі напівфабрикати в жовтні сягнула найвищої торішньої позначки ‒ вересня 2023 року.
«Втім, якщо тоді основним рушієм для здороження свинини в роздрібі було підвищення цін закупівлі свинини живою масою, то цьогоріч ситуація інакша: середня ціна на ринку живця у жовтні була на 31% нижчою за показник вересня минулого року, ‒ наголосили в АСУ. ‒ Зміни відбулися на інших етапах ланцюга ціноутворення. Зокрема, рівень цін на охолоджені свинячі напівтуші вищий за торішні за відповідних цін закупівлі».
Почасти це пов’язано з потребою боєнь компенсувати падіння цін на супутні продукти забою свиней (шкури, жир, субпродукти), пропозиція яких цього року вища, а попит, навпаки, істотно слабший, пояснили в АСУ.
Основний ціновий удар відчули преміальні частини: вирізка, корейка, стейк, ошийок.
«Однак на противагу 2023 року різниця між цінами на куряче філе та свинину зменшилася, а непреміальні частини (лопатка, стегно, грудинка тощо) стали навіть доступнішими», ‒ зауважили аналітики асоціації.
Читайте також
Прогноз урожаю та навігатор цін 2026/27: Black Sea & Danube
«НІБУЛОН» створив інфраструктуру для навантаження коастерів
Запаси пальмової олії в Малайзії зростають 6 місяць поспіль
Термінал на Закарпатті почав обробляти внутрішні контейнерні перевезення зерна чер...
Грузинська культура пшениці отримала світове визнання від ЮНЕСКО
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом