Росія має намір експортувати кримську пшеницю в Сирію
У Криму днями побувала делегація з Сирії, де було обговорено постачання в Сирію кримського зерна. Також планується, що порти Криму мають стати головними південними морськими воротами Росії у рамках розвитку торговельно-економічних відносин із Сирією. Про це повідомляє wz.lviv.ua.
«Сирійська Республіка готова купувати у нас зернові, пшеницю — до 2 мільйонів тонн на рік. Є доручення президента забезпечити завантаження кримських морських портів. Феодосійський і Керченський будуть передані у федеральну власність із забезпеченням завантаження та збільшенням вантажообігу цих портів до 5 мільйонів тонн на рік на першому етапі та у перспективі — до 14 мільйонів тонн на рік», — розповів Сергій Аксьонов, «глава республіки».
Звернемо увагу, за міжнародним правом робота кримських портів регулюється Україною, а хліб вирощено на незаконно окупованій території.
«Сирія у її нинішній економічній ситуації навряд чи може бути повноцінним економічним партнером, а зерно туди Росія збирається постачати для підтримки режиму Башара Асада, бо Кремль займає його сторону у збройному конфлікті у Сирії. Росія забезпечує майже стовідсотково зерном всю територію, яка контролюється Асадом», — коментує Ігор Семиволос, керівник українського Центру близькосхідних досліджень.
За словами аналітика Максима Гардуса, російська влада Криму анонсує постачання вантажів до Сирії з портів Криму ще з 2018 року, але ці плани досі не реалізувалися. Україна методично «виловлює» судна, які заходили до Криму, подає до суду на судноплавні компанії та всіляко переслідує їх за порушення санкційного режиму.
«Налагоджуючи поставки товарів до Сирії через Крим, російська влада планує хоч чимось завантажити порти півострова. Вони простоюють із 2014 року через міжнародні санкції. Я сумніваюся, що співпраця Криму із Сирією дозволить збільшити вантажопотік на півострові, зокрема тому, що фрахтування суден біля кримських берегів за умов санкцій неможливе. Піратська „сіра“ торгівля із Кримом була всі ці роки. Справді, вивозилося зерно, і воно вивозитиметься. Особливо з Криму більше нічого вивозити. Крим теоретично може генерувати для Сирії якусь кількість продовольства. Але це не формат завантаження порту, а крапля у морі», — стверджує Борис Бабін, юрист-міжнародник, експредставник президента України в АР Крим.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Кабмін посунув терміни розподілу погектарних дотацій
Сильні опади у Південній Америці покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи
Ціни на соняшник знизилися до 24-25,5 тис. грн/т
Умови третьої декади листопада були сприятливі для озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом