рф прогнозують рекордно низький експорт пшениці у травні

пшениця

Аналітичний центр «СовЕкон» оцінює експорт пшениці з росії у травні 2025 року на рівні 1,8 млн тонн, що є рекордно низьким показником порівняно з 2,4 млн тонн у квітні та 1,9 млн тонн у березні, повідомило Reuters. Цей спад відображає загальне уповільнення продажів російської пшениці як на міжнародному, так і на внутрішньому ринках.

У першому кварталі 2025 року аграрії реалізували лише 7,9 млн тонн пшениці на внутрішньому ринку, що на 26% менше, ніж 10,7 млн тонн за аналогічний період минулого року, зазначили в «СовЕкон». Запаси пшениці у сільгоспвиробників, заготівельників і переробників на півдні Росії, ключовому експортному регіоні, скоротилися до 4,7 млн тонн, що на 49% нижче, ніж торік.

Незважаючи на значні запаси у виробників і переробників, експерти «СовЕкон» вважають їх все ще достатньо великими і не прогнозують зростання внутрішніх цін на пшеницю. Аналітики пов’язують зниження експорту з посиленням конкуренції на світовому ринку, зокрема через зростання виробництва в інших країнах, таких як Індія, та можливі логістичні обмеження.

Скорочення поставок може створити додатковий тиск на ціни в регіонах, залежних від російського зерна, таких як Близький Схід і Північна Африка.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!