рф не виключає нетарифних заходів за низького врожаю зерна в 2025 році

Мінсільгосп рф не виключає введення додаткових нетарифних заходів, якщо врожай зерна в 2025 році виявиться нижчим від прогнозованого через погодні умови. Про це повідомили журналістам у міністерстві.
«Традиційно у другій половині сезону діє квота на експорт пшениці, яка нижча за торішню з урахуванням обсягу врожаю, отриманого за підсумками 2024 року. При цьому, якщо через погодні умови виробництво зерна цього року буде нижчим за прогнозоване, Мінсільгосп оперативно ініціює введення додаткових нетарифних заходів», — йдеться у повідомленні.
Раніше в аналітичній компанії «Русагротранс» допустили зниження прогнозу щодо врожаю зернових до 79 мільйонів тонн, що на 3,6 мільйона тонн менше, ніж торік. Основною причиною можливого скорочення експерти назвали проблеми з вологою, спричинені нестачею опадів навесні. У ряді регіонів на півдні країни, у Центральній росії та Поволжі значна частина посівів залишається слаборозвиненою.
Особливо негативно посуха може позначитися на озимих культурах, які раніше показували добрі результати завдяки теплій зимі та снігу в лютому. Однак зараз запаси вологи у ґрунті вичерпані, що посилює ризики весняної посухи.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Нові правила, старі ризики – що чекає торгівлю зер...
Українські аграрії повністю забезпечені ЗЗР
Продажі сої в Аргентині різко зросли перед підвищенням експортного мита
Переробники стримують закупівлі соняшника, очікуючи вигідніших умов на старті сезону
Геополітична напруга на Близькому Сході б’є по бразильських фермерах
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом